Ana Sayfa Haberler 'Tiyatro Roman' 7. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali'nde

‘Tiyatro Roman’ 7. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’nde

Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği’nin kurduğu Tiyatro Roman, 7. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali kapsamında 16 Aralık Pazar günü saat 20:00’de İzmir Kültür Park İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf’ın (TAKSAV) düzenlediği Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’nin bu yılki teması “yaşamak”. Sanatsal estetik, dostluk ve paylaşımı ortaklaştırmayı hedefleyen festival, 7 – 17 Aralık tarihleri arasında toplam 27 oyun seyirciyle buluşacak.

Tiyatro Roman da festivalde Eyüp Demirezen’in yazıp yönettiği “Kentsel Dönüşüm Eline Süpürgemin Teli Batsın” adlı oyunu sahneleyecek. Oyun, Romanların kentsel dönüşüm sonrasında toplu konuta taşınmacı sürecini, toplu konutta yaşamın ve şehir merkezinden uzak kalmanın yaşattığı zorlukları anlatıyor. Gerçek hikayelerden esinlenerek yazılan oyunda, Romanların yaşadıkları sıkıntılar trajikomik bir dille ele alınıyor.

Tiyatro Roman’ı kuran Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği, özellikle Roman gençlere yönelik eğitim, sanat, spor, kültür ve sosyal faaliyetler yürütmektedir. Madde bağımlılığının tespiti ve çözüm süreçleri gibi konularda da çalışmalar yapan dernek, Romanlarla çalışan diğer kurum ve derneklerle de iletişim içindedir. Tiyatro Roman, Eyüp Demirezen’in yazıp yönettiği “7 Kilo Bal 100 Lira”, “Neşeler Ülkesi” ve “Hamlet” oyunlarını izleyiciyle buluşturmak için maddi destek arayışlarına devam etmektedir.

[twitter_share]

- Advertisment -

Most Popular