Ana Sayfa Haberler Cumhuriyet Coşkusuyla Roman Bandosu

Cumhuriyet Coşkusuyla Roman Bandosu

Alper Yağlıdere

Buca Belediyesi Roman Bandosu 29 Ekim kutlamalarına İzmir Büyükşehir Belediyesi davetiyle katıldı.

5 ay önce kurulan ve 20 Roman müzisyenden oluşan Buca Belediyesi Roman Bandosu, halk tarafından büyük sevgi ve ilgi ile karşılandı. Cumhuriyet Meydanı’nda İzmir Büyükşehir Belediye Bandosu ve Karşıyaka Belediye Bandosu ile verdikleri konserde, İzmir Marşı, Selimiye Marşı ve Onuncu Yıl Marşı ve Gençlik Marşı gibi marşların yanısıra Ederlezi, Hayat Bayram Olsa gibi şarkıları da icra ettiler. Konserden sonra ise 300 metrelik Türk Bayrağı’nın taşındığı korteje marşlarıyla eşlik ettiler.

Buca Roman Bandosu, Buca Belediyesi ve İzmir Müzisyenler ve Sahne Sanatçıları Derneği işbirliği ile kuruldu. Avrupa Birliği’nin ‘Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Hibe Programı’ kapsamında desteklenen Bando, Roman vatandaşların eğitim ve istihdama erişimine katkı yapması ve kültürel öğeleri istihdama dönüştürmesi bakımında örnek bir proje.

Proje Koordinatörleri Canan Öztürk ve Zuhal Yağlıdere, Kasım ayı itibariyle Buca Belediyesi Roman Bandosu’nun yurtiçi ve yurtdışında çeşitli konserler vereceğini belirttiler.

[twitter_share]

- Advertisment -

Most Popular