Ana Sayfa Genel ROMAN MEDYA AİLESİ BÜYÜYOR

ROMAN MEDYA AİLESİ BÜYÜYOR

ROMAN MEDYA AİLESİ BÜYÜYOR

2015 yılında bir kaç kişinin gönüllü girişimleriyle hayata geçen Roman Medya, artık Roman Medya Ağı’nın üyesi gençler tarafından sürdürülecek. Roman Medya, bağımsız bir yurttaş gazeteciliği platformu olarak, Romanların sesini duyurmaya devam edecek.

Ekipte yer alan kişiler; Nurcan Purcu, Elmas Köçkün Rasim Olgun Çaylı ve Eren Can Çekiç

Peki kimdir bu kişiler?

Nurcan Purcu  

28 Eylül 1997’de Aydın’ın Söke ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini  Söke’de tamamlamıştır. 2015 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul öncesi Öğretmenliği Anabilim dalında eğitim görmeye başlamış ve 2019 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimine devam ederken diğer yandan da Anadolu Ünivesitesi  Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümüne başlamış ve buradan da 2020 yılında mezun olmuştur. Ünivesite eğitimi süresince farklı sosyal projelerde ve bir gençlik platformu olan  Neve Terne Platformunun  gönüllü çalışmalarında yer almıştır ve hala aktif bir şekilde platformda gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir.

Elmas Köçkün

01.11.1993 tarihinde Uşak’ta doğmuş, ilk, orta , lise ve lisans eğitimini Uşak’ta almış. Lisans eğitimini Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Anabilim dalında tamamlamıştır. Pedagojik formasyon eğitimini tamamladıktan sonra belli bir süre tarih öğretmenliği yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimine de yine aynı üniversite de başlamıştır. Yüksek Lisans Tez çalışmasını Roman Tarihi üzerine yapmaktadır. ‘’Avrupa Birliği Batı Balkanlar ve Türkiye ‘deki Roman Gençlerin Eğitim fırsatlarının Artırılması Projesi’’ bünyesinde Üniversiteli Roman öğrencilere Yaşam Koçluğu yapmıştır. Bir gençlik platformu olan  Neve Terne Platformunun  gönüllü çalışmalarında yer almıştır ve hala aktif bir şekilde platformda gönüllü olarak çalışmaktadır.

Rasim Olgun Çaylı

20.08.1994 tarihinde Edirne’de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Edirne’de tamamlamıştır. 2013-2014 yılları arsında Trakya Üniversitesinde  Gıda İşletme ve Yağ Endüstrisi üzerine Ön Lisans eğitimini tamamlamıştır. Ardından 2015-2019 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Şuan hala  Anadolu Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. ‘’Avrupa Birliği Batı Balkanlar ve Türkiye ‘deki Roman Gençlerin Eğitim fırsatlarının Artırılması Projesi’’ bünyesinde 2018-2019/2019-2020 yıllarında Proje Koordinatörlüğü yapmıştır. Bir gençlik platformu olan  Neve Terne Platformunun  gönüllü çalışmalarında yer almıştır ve hala aktif bir şekilde platformda gönüllü olarak çalışmaktadır.

Eren Can Çekiç

17.12.1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans Eğitimini Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından tekrar aynı üniversite de Turizm alanında yüksek lisans eğitimine başlamış ve hala devem etmektedir. Bugüne dek ulusal ve uluslararası alanda yayımlanmış 3 makalesi ve 2 bildirisi bulunmaktadır. Bir gençlik platformu olan  Neve Terne Platformunun  gönüllü çalışmalarında yer almıştır ve hala aktif bir şekilde platformda gönüllü olarak çalışmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular